Haber

Yozgat’ta doğalgaz borusu kırıldı, şehrin gazı kesildi

Yozgat’ta doğalgaz borusu kırıldı, şehrin gazı kesildi

YOZGAT – Yozgat il merkezindeki şebeke suyu boru hattının yenilenmesi sırasında iş makinesi doğalgaz borusunu kırdı. Borudan çıkan gaz kısa süreli paniğe neden oldu.

Mehmet Hulusi Efendi Mahallesi Sungurlu Sokak’ta çalışan iş makinesi doğalgaz ana borusuna zarar verdi. Borunun kırılması üzerine doğalgaz havaya karışırken, doğalgaz dağıtım şirketi olayın haberi üzerine şehrin gazını kesti. İlk etapta hastaneler, fırınlar ve cezaevlerine doğalgaz verildiği, arızanın giderilmesi için çalışıldığı bildirildi.

Olay yerinde inceleme yapan Yozgat Valisi Ziya Polat, “Akşam saatlerinde doğalgaz hattındaki arıza nedeniyle şehir merkezinde doğalgaz kesildi. Hastanelerimize, cezaevlerimize, sağlık ocaklarımıza ve hastanelerimize gaz verildi. Fırınlar ve verilmeye devam ediliyor. Evlere tüm doğalgaz giriş bağlantıları kontrol edildikten sonra doğalgaz verilecek” dedi.

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, “Altyapı çalışmalarımız sırasında doğalgaz hattında kaçak meydana geldi. Bunun sonucunda gaz akışı kesildi. Şu anda yedek hattan gaz temini devam ediyor. Elektrik gibi değil ve elektrik gibi.” Su, ev girişlerindeki gaz regülatörlerinin kontrol edilmesi gerekiyor. Doğalgaz Dağıtım şirketi personeli tüm regülatörleri kontrol edecek. Ondan sonra da hanelere gaz verilecek” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu