Haber

Hastaneyi Korkuttular: Serum Geç Geldi!

Gaziantep’te hastaneye giden kadın ve yakınları ‘serum geç geldi’ iddiasıyla terör estirdi. Olayda 7 kişi yaralandı, 4 kişi gözaltına alındı.

Sağlık çalışanlarına saldırdılar

Gaziantep’te mide rahatsızlığı nedeniyle Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İnayet Topçuoğlu Hastanesi Dahiliye Polikliniği’ne giden NB isimli kadın hasta, serum için hastanenin acil servisinde bulunan gözlem odasına yönlendirildi. NB isimli hasta kadın, yanında bulunan babası ve adı öğrenilemeyen 15 yaşındaki genç, bebek hasta için serum hazırlayan hemşire ZB’ye saldırdı. NB isimli kadın, çantasından çıkardığı taşı Tıp Sekreteri MA’ya fırlatarak tıbbi sekreterin gözlerindeki camları kırdı. Hasta kadının yanında bulunan 15 yaşındaki ismi öğrenilemeyen genç hemşireye saldırırken, hasta NB’nin babası HB ve ismi öğrenilemeyen bir kişi daha servisteki sağlık görevlilerine saldırdı. Gözlem odasında başlayan ve koridora yayılan olaylar, güvenlik görevlileri, sağlık çalışanları ve diğer hasta yakınlarının araya girmesiyle yatıştırıldı.

Kalp krizi geçiren saldırgana müdahale ettiler

Koridorda güvenlik kamerasına yansıyan olayları başlatan ve sağlık personelini yumruklayan hasta NB’nin babası olan saldırgan NB, olay sırasında yüksek tansiyon nedeniyle kalp krizi geçirdi. Saldırıya uğramak isterken kalp krizi geçiren saldırgana ilk müdahale, saldırdığı sağlık görevlileri tarafından verildi. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İnayet Topçuoğlu Hastanesi Acil servis doktor ve hemşirelerinin müdahalesiyle hareketsiz kalan HB’nin kalbi yeniden çalıştı. Başka bir hastaneye kaldırılan HB’nin yoğun bakımda tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

Olayın ardından hastaneye gelerek inceleme yapan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sağlık Hizmetleri Daire Başkanı Başhekim Serdar Tolay, yaşananları şöyle anlattı:

‘Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İnayet Topçuoğlu Hastanesi’nde bir hasta ve yakınları sağlık personelimize saldırdı. Bir kadın hasta dahiliye polikliniğinde ayakta tedavi hizmeti almaktadır. Mide bulantısı nedeniyle doktorumuz ona serum öneriyor. Acil servise serum vermek için gelen diğer hemşirelerimiz bebek hastamıza serum takarken “Serumum neredeydi?” diyor. Hemşire bayanımızı dövmeye çalışıyor. Yanındaki 15 yaşında bir erkek çocuk da hemşirenin sırtına yumruk atıyor. Daha sonra 23-24 yaşlarındaki yakınları içeri giriyor. Oradaki tıbbi sekreterimiz, gözlüklü bir arkadaşımızın gözlüğünü kırdılar ve gözü travma geçirdi. Dışarıdan gelirken çuvallara taş dolduruyorlar ve o taşlarla geliyorlar. O sırada bir radyoloji teknisyeni de oradaydı. Onu da vurdular. Şu an kafasında kırık var. 2 korumamız onları ayırmaya geliyor. Bir tanesinin başında yine taş nedeniyle bir kesi oluşur. Diğer korumamızın kulağına vurdular, kulağında ödem var’ dedi.

Öte yandan, çıkan olaylar nedeniyle hastanede güvenlik güçleri tarafından geniş güvenlik önlemi alınırken, olaylara karışan 4 saldırgan gözaltına alındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu