Haber

Kırıkkale’de pansiyon ve yurtlar için ekmek meslek lisesinin fırıncılık atölyesinde üretilecek.

Kırıkkale’de bulunan Şehit Ali Tonga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde açılan “fırın atölyesinde” uygulamalı eğitim alan öğrenciler, başta pansiyonlu okullar olmak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı bazı kurumların ihtiyaçlarını karşılayacak.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 81 ilde 100 meslek lisesine “fırın atölyesi” açması için protokol kapsamında Şehit Ali Tonga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde ekmek üretilecek.

Günlük 15 bin rulo ekmek ve 10 bin normal ekmek üretim kapasiteli atölyenin açılışını Vali Bülent Tekbıyıkoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu yaptı.

Atölyeyi ziyaret ederek, ekmeğin üretim aşamaları hakkında yetkililerden bilgi alan Tekbıyıkoğlu, okulda kapalı devre sistem kurulduğunu söyledi.

Tekbıyıkoğlu, atölyedeki ekipmanların meslek liselerinde yapılan ekipmanlardan oluştuğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Burada üretilen ekmekler Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı yurt, yurt ve öğrenci yemekhanelerine gönderilecek. 6 dakikada 300 ekmek üretilebilecek. Yani günlük 15 bin rulo ekmek üretim kapasiteli bir atölye” 10 bin ekmeklik ekmek ve 10 bin ekmeklik ekmek fabrikası kurduk. Burada üretim sürecini yakından inceleyecek öğrencilerimiz, “Biz de kendi işimizi yapmış olacağız. Öte yandan döner sermaye işletmeciliği buradan para kazanacak. iyi olmasını dilerim Ekmeklerin lezzeti de çok güzel.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu