Haber

Kayseri’de otobüs filosuna ‘büyük’ ​​katkı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir otobüs filosunda hizmetten çekilen ve hizmet dışı bırakılan yeni araçlarla mevcut filonun yaş ortalaması 13’ten 11’e düşerken, 18 metrelik araç filosunun yaş ortalaması 11’den 11’e geriledi. 5.

Önder Büyükkılıç liderliğindeki Kayseri Büyükşehir Belediyesi, altyapı, şehircilik, tarım ve hayvancılık, eğitim, sağlık, spor ve turizm gibi her alanda Kayseri’yi daha ileriye taşıma hedefiyle ulaşım alanında değerli adımlar atıyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni satın alınan ve filosunu gençleştiren 12 adet körüklü otobüs teslim edildi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Ulaşım ağı kapsamında gelişip genişlerken Kayseri’mizde de yeni yollar açıyor, yenileme ve genişletme çalışmaları yapıyoruz. hem demiryolu hem de kara yolunda mevcut yollarımıza dokunuyor. Yaptığımız çalışmalarla Kayseri’mizde güvenli, konforlu ve hızlı ulaşımı sağlamayı hedeflerken, bu hedeflere çok şükür ulaşabiliyoruz.

12 adet 18 metre uzunluğunda alçak tabanlı körüklü otobüsü ulaşım filosuna katan Büyükşehir Belediyesi’nin yüksek kapasiteli, konforlu, engelli dostu otobüsleriyle ulaşım filosunu da gençleştirdiğini kaydeden Büyükkılıç, “Bizim Her biri 150 kişi taşıyabilen 12 körüklü otobüs hem çevreci hem de çevreci. Engelli dostu anlayışı, konforu, ergonomik bakış açısı ve tabii ki yenilikçiliği ile vatandaşlarımıza hizmet verme yolundadır.

ARAÇLARIN ORTALAMA YAŞI DÜŞTÜ

Ömrünü tamamlayarak hizmetten çekilen yeni araçlarla mevcut filonun yaş ortalaması 13’ten 11’e düşerken, 18 metrelik araç filosunun yaş ortalaması 11’den 5’e geriledi.

Bu kapsamda 12 adet 18 metrelik otobüs Büyükşehir Belediyesi tarafından teslim alınarak filoya dahil edildi. 141 ve 155 yolcu kapasiteli, engelli dostu, alçak tabanlı, iç ve dış kamera sistemleri, güvenli seyahat, Yolcu Bilgi Sistemi, teknolojik donanım ve klima sistemi ile yolcu konforunu artıracak yüksek kapasiteli araçlar, sonrasında yolculara hizmet vermeye başlayacak. resmi işlemler ve plaka işlemleri tamamlanmıştır. .

semdinli-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu