Haber

Bafra Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi büyütülecek

Samsun’un Bafra ilçesinde bulunan Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi’nin alanının 3 bin metrekareden 11 bin metrekareye çıkarılması planlanıyor.

Bafra Belediyesi, büyütülmesi planlanan rehabilitasyon merkezinde kedi ve köpeklerin yanı sıra terk edilmiş tüm hayvanların bakım ve tedavilerini gerçekleştirmeyi planlıyor.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından da desteklenen proje, İl Hayvanları Koruma Kurulu’nun ardından Doğa Koruma ve Milli Parklar 11’inci Bölge Müdürlüğü’ne sevk edilecek.

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, ilçelerinde yaklaşık 3 bin küpeli sokak hayvanı olduğuna dikkat çekerek, bunun çeşitli sorunlara neden olabileceğine dikkat çekti.

Mevcut rehabilitasyon merkezinde planlı yenileme ile kapasite artırımına gidileceğini belirten Kılıç, artan talepleri karşılamada her zaman yeterli olmadığını ifade ederek, “Bu ihtiyacı karşılayacak büyüklükte bir alan belirledik. Bu alanda otomatik sulama sistemleri, barakalar, gölgelik alanlar, beslenme noktaları, kontrollü giriş çıkış sağlayacak geçitler oluşturularak hayvanların hem bakım ve kontrolüne devam edilecek hem de onlara doğal bir yaşam alanı sunulacaktır” diye konuştu.

Hayvan Rehabilitasyon Merkezi ve Yaban Hayatı Alanı projesinin bir an önce hizmete girmesi için çalışmalarını yoğunlaştırdıklarını belirten Kılıç, projenin bu alanda örnek teşkil edecek bir formda olacağına inandığını kaydetti.

haberyayladagi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu